Môžem užiť antikoncepciu, aj keď mám veľmi slabé krvácanie?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý večer,

som 8 týždňov po pôrode a dnes som dostala veľmi slabú menštruáciu. Mám si dať aj tak antikoncepciu. Gynekológ mi povedal, že si mám dať prvý deň menštruácie tabletu.

Môžem si ju dať aj v tom prípade, keď ide o veľmi slabé krvácanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete. Prvý menzes môže byť po pôrode odlišný ako ten, na ktorý ste bežne zvyknutá.

Pokiaľ dojčíte a gynekológ Vám predpísal antikoncepciu s obsahom estrogénov, tak tá pre Vás vhodná nie je.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník