Môžem užívať antikoncepčné tabletky, keď mám cystu na vaječníku?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

od decembra užívam antikoncepčné tabletky Cerelle. V januári som mala menštruáciu a tento mesiac mi vynechala. Mám cystu na vaječníku a neviem, či ich mám brať. Tehotná nie som.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

antikoncepčné tablety inhibujú ovuláciu a sú teda najúčinnejšou prevenciou vzniku cýst na vaječníkoch.

Čo sa týka vynechanej menštruácie, tak pri užívaní hormonálnej antikoncepcie sa môže stať, že menštruácia nepríde.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník