Môžem užívať Magnézium Dr. Max v 38. tt?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň,

som v 38. týždni tehotenstva. Mám syndróm nepokojných nôh, mimo tehotenstva som užívala lieky od neurologičky. V tehotenstve som ich vysadila, nepokojné nohy sa vrátili. Je to priam neznesiteľné. A tak mi moja gynekologička povedala, že mám užívať magnézium 5x denne, no už by som ho mala vysadiť. V poradni v nemocnici mi však doktorka povedala, že pokojne môžem užívať ďalej. Nedávno som si kúpila tento typ MG. Avšak až teraz som si na krabičke prečítala, že nie je vhodné pre tehotné. 😑 To má dosť prekvapilo.

Prečo nie?

Mohlo nejak uškodiť?

A môžem alebo nemôžem teda užívať magnézium?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

môžete ho užívať.

V 38gt. však môže Magnézium pôsobiť aj kontraproduktívne a tlmiť činnosť maternice. Aby ste raz aj porodili 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník