Môžu fľaky na prsníku znamenať ochorenie?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

približne 10 mesiacov dojčím, ešte na začiatku dojčenia sa mi na prsníku zospodu vytvorila vyrážka, ktorá do dnešného dňa nezmizla, predtým však bola hnisavá, ale momentálne zostal len v podstate taký fľak, ktorý nijak nebolí. Avšak za posledný týždeň sa mi na prsníku zhora (nie pri bradavke) začali vytvárať červeno-fialové fľaky, bezdôvodne.

Môže ísť o ochorenie, alebo je to počas dojčenia nejaký normálny prejav?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nejde o normálny prejav počas dojčenia.

"Fľak" po vyrážke zostať mohol. Ten sa časom stratí, avšak "červeno-fialové fľaky" je potrebné dovyšetrovať. Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a odporučí ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník