Musím užívať Zinnat až 10 dní, keď mám proteus v pošve?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Lekárka mi predpísala Zinnat 500 2x denne na 10 dní. Nález bol masívny, taktiež sa našiel aj na stere z vonkajšieho genitálu.

ATB mi vždy vaginálne problémy iba zhoršia. Nedostanem mykózu, ale každé dva týždne ďalší a ďalší zápal napriek probiotikám. Som z tohto lieku dosť zúfalá.

Je nevyhnutná až takáto vysoká dávka na tak dlhý čas?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledok kultivácie videla Vaša pani doktorka, preto sa riaďte jej doporučeniami. Súbežne s antibiotickou liečbou užívajte aj vaginálne probiotiká. Mohli by ste tým úspešne predísť mykotickej infekcii. Výborné sú Gynimun Intim Protect.

Pokiaľ by sa aj napriek tomu mykóza vyskytla, preliečite sa lokálnymi antimykotikami. Prípadne celkovou liečbou, ktorú Vám podľa potreby predpíše pani doktorka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník