Nachádza sa bežne dutinka v maternici?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dutinky v maternici.

Nachádza sa bežne dutinka v maternici?

Znamená to začiatok tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak Váš gynekológ nazval tzv. “dutinkou v maternici” počínajúci vývoj tehotenstva - inak nazývaný správne gestačný vačok, Vám mešká menštruácia a tehotenský test /či už z krvi alebo v moči/ bol pozitívny, tak áno jedná sa o začiatok tehotenstva.

Ak však menzes nemešká, tehotenský test je negatívny. Môže sa jednať napríklad o drobné tzv. cystické prejasnenie v dutine maternice, ktoré je náhodným a benígnym nálezom.

Pri kontrolnom ultrazvuku po odkrvácaní sliznice - teda po menzese, tam už viditeľné vôbec byť nemusí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník