Odporúčate vyšetrenie prsníkov počas dlhodobého dojčenia?

Zodpovedané
16. júl 2021

Dobrý deň,

dlhodobo dojčím na požiadanie skoro trojročného syna. Od roka sa jedná iba o dojčenie pred nočným spánkom, počas dňa sa sám odstavil. Naposledy som bola na UTZ prsníkov pred 5 rokmi. Nedávno som bola u môjho gynekológa na preventívnej prehliadke a pýtala som sa aj na túto časť vyšetrenia. Vraj je to zbytočné a mám sa ohlásiť po skončení dojčenia.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyšetrenie prsníkov počas kojenia nemá význam, pretože prsná žľaza nie je dostatočne neprehľadná.

Pokiaľ však máte ťažkosti, určite ultrazvukovú kontrolu absolvujte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník