Plod sa nachádza naspodu maternice. Je šanca, že moje tehotenstvo bude v poriadku?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

dnes som bola na kontrole na gynekológii a mala by som byť podľa ultrazvuku v 6. týždni + 1 deň. Doktore sa nezdalo uhniezdenie plodu. Po následnej kontrole v nemonici mi bolo povedané, že plod sa nachádza naspodku maternice a nie v strede.

Povedali mi, že plod má kde rásť, ale tým, že je naspodku je možné, že nebude mať toľko živín ako je potrebné.

Je šanca, že to bude v poriadku?

Mali ste už takýto prípad?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, majú pravdu. Pokiaľ sa plod uhniezdi na menej ideálnom mieste v maternici, tak je tam zvýšená šanca spontánneho potratu. Nález som síce nevidela, ale ja som optimista a myslím si, že by tam mohla byť reálna šanca, že sa tehotenstvo vydarí.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník