Pomôže zmena antikoncepcie na zvýšenie libida?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

pred 2 mesiacmi som začala užívať antikoncepciu Drovelis, odvtedy pozorujem, že som veľmi náladová a úplne sa mi znížilo libido.

Je možné, že zmena antikoncepcie by to napravila alebo sú všetky na rovnakom princípe, a budem sa takto isto cítiť aj pri inej značke?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je možné skúsiť zmenu antikoncepcie, ktorá má mierny androgénny učinok a nemá antiandrogénny účinok. Napríklad antikoncepcia s obsahom levonorgestrelu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník