Prečo dva mesiace po pôrode špiním?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

som 2 mesiace po pôrode a posledný týždeň som si ráno na wc 2x všimla mini špinenie. Dieťatko plne dojčím. Iné ťažkosti nemám. Po pôrode som krvácala 5 týždňov.

Preventívku som absolvovala naposledy pred 2 rokmi, lebo moja gynekologička cytológiu v tehotenstve nerobí. Ani po šestonedelí mi ju nechcela urobiť, musela som sa objednať na október.

Môžem mať špinenie z dojčenia, alebo ide o iný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bolo na kontrole po šestonedelí všetko v poriadku, môže ísť o počínajúci menzes. Neviem v akých intervaloch kojíte, ale menzes väčšine žien, ktoré pomerne pravidelne a často koja aj v noci nepríde vôbec. Samozrejme je to individuálne a môžete patriť do skupiny žien, ktorým menzes príde aj napriek kojeniu.

Pokiaľ by nešlo o dlhotrvajúce silné krvácanie s inými pridruženými ťažkosťami neplašte sa, stačí ak absolvujete preventívnu prehliadku v plánovanom termíne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník