Prečo ma gynekologička znova objednala na ultrazvukové vyšetrenie?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

vo februári som zistila, že som tehotná. Na potvrdenie tehotenstva som bola 2.3.2022 v 6. týždni. Následne ma moja gynekologička objednala o 4 týždne na 30.3.2022.

Podľa kalendára som bola v 10. týždni a podľa sona v 11. týždni + 1 deň. Znovu ma objednala na 6.4.2022 na odber krvi a znova ultrazvuk.

Je v poriadku, že ma objednala znovu o týždeň?

Čítala som, že od 11. - 13. týždňa sa robia screeningové vyšetrenia a to z krvi a ultrazvukom.

Ide len o toto vyšetrenie?

Posledné vyšetrenie (30.3) bolo v poriadku, bábätko sa hýbalo a srdiečko bilo.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša gynekologička sa drží termínu podľa posledného menzesu. A teda pre odber základných skríningových vyšetrení potrebuje, aby ste dovŕšili 10+5.

Neobávajte sa, všetko bude v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník