Prečo mám bolesť prsníka?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu pociťujem bolesť prsníka. Niekedy je to tupá bolesť a niekedy som ju na dotyk pociťovala. Bolo to už aj pred otehotnením. Mám 15 mesačnú dcérku, ktorú plne dojčím.

Bola som u gynekológa, ktorý ma vyšetril palpačne a povedal, že tam nevidí zmenu a ani nič necíti. Vraj sú to žľazy.

Odporučil mi zájsť k neurológovi na vyšetrenie, na ktoré som samozrejme bola. Tam mi zistili, že mám skoliózu. Robili mi aj RTG hrudníka a mám zablokované krčné stavce.

Nebolí ma to stále, ale prsník mi aj puchne. Hrčku som si nenahmatala ani ja.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že ešte kojíte, nie je možné prsník dôsledne vyšetriť a ultrazvukový nález by mohol byť tiež skreslený.

Bolesti by mohli byť spôsobené aj skoliózou.

Odsledujte si to, po skončení kojenia bude nutné absolvovať ultrazvukové vyšetrenie a prípadne doplniť vyšetrenie u špecialistu - mamológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník