Prečo mám bolesti 36. deň po kyretáži?

Zodpovedané
7. dec 2021

Dobrý deň,

mám uterus bicorpolis bicornis a 2. novembra som musela podstúpiť kyretáž. Bol to začínajúci 17. týždeň. Kyretáž bola len v ľavej maternici. Užívala som aj antibiotiká, kým lekári čakali, či sa spustí pôrod. Cca 4 dni. Na kontrole po dvoch týždňoch bolo všetko v poriadku, ale stále som špinila.
Vaječník na pravej strane ma mierne ťahal. Doktorka povedala, že to môže byť tým, že sa maternica vracia do pôvodnej veľkosti, keďže bola stlačená. Teraz som 36. deň po kyretáži a bodavé bolesti sa stupňujú. Hlavne v pravej strane, ktorá čistená nebola. Cítim zdola tlak. Mala som aj miernu mykózu a jednorázový číry výtok bez zápachu.

Menštruácia stále neprišla, ovulácia podľa testov bola na 25. deň. Začínam mať obavy.

Môže sa telo takto pripravovať na cyklus?

Moja doktorka pracuje v nemocnici len pondelky a na ďalšiu kontrolu ma už nevolala. Vraj príde menštruácia do 4 až 6 týždňov.

Mám počkať na menštruáciu, alebo radšej navštíviť aj iného doktora?

Ďakujem

Dobrý deň,

po potrate a po zákroku je variabilný časový úsek za aký príde prvý menzes. Menštruácia obvykle nepríde v očakávanom čase a je inej intenzity.

Pokiaľ sú však subjektívne ťažkosti, ktoré opisujete silnej intenzity, tak vyhľadajte gynekologickú pohotovosť, kde Vás vyšetria.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník