Prečo mám na intímnych miestach stále vyrážky?

Zodpovedané
6. nov 2022

Dobrý deň prajem,

potrebujem poradiť. V poslednej dobe sa mi na intímnych miestach, pyskoch pošvy, vyhadzujú vyrážky. Sú červené, boľavé, časom zmiznú, prasknú... Momentálne mám menzes a znova cítim, že sa mi robí, nedávno som mala a už zas. Hygienu samozrejme pravidelne dodržiavam, holiť sa v týchto partiách holím tiež, no neviem či to je tým. 😔

Mám obavy, čo to môže byť?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

je potrebné si častejšie meniť žiletku na hojenie, aby nebola tupá a nezanášali ste si infekciu.

Príčina bude skôr dermatologická ako gynekologická.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník