Prečo mám opakovaný Enterococcus faecalis?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň prajem,

už niekoľko mesiacov mám problém s Enterococcus faecalis v moči. Spôsobuje mi to pálenie pri močení, nutkanie na močenie a pod. Momentálne mi doktor predpísal Ciprinol 500. Pred cca 2 mesiacmi mi to isté našiel aj gynekológ, užívala som Macmiror a keďže nezabral tak potom Polyganax. Pijem veľa tekutín, po a pred sexom sa vždy umyjem a vymočím. Análny sex nepraktikujeme vôbec.

Neviete mi prosím poradiť prečo by sa to mohlo stále vracať?

Čo by mohlo pomôcť?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

základom je infekt preliečiť riadne podľa citlivosti.

Následne je vhodné užívať vaginálne probiotiká dlhodobo preventívne.
Čo sa týka uroinfektu a prevencie rekurentnej infekcie - skúste Urivac. Samozrejmosťou je zvýšený príjem tekutín.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník