Prečo mám pálivú bolesť prsníka?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

už niekoľko dní sa trápim s bolesťou prsníka. Bolesť je pálivá, štípe len v strede ľavého prsníka v oblasti bradavky. Pobolieva najmä pred spaním. Neraz ma bolesť zobudí občas i pri cvičení alebo počas dňa. Nie je to sústavná bolesť. Prsia mám menšie, preto rada spím na boku a bruchu.

Môže to byť tým?

Na preventívnom USG vyšetrení som bola asi pred mesiacom a všetko bolo v poriadku. Tá bolesť je občas veľmi bolestivá a nepríjemná.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa bolesť vyskytla v posledných dňoch, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a prípadne opakovane odošle na ultrazvuk prsníkov.

Eventuálne vyhľadajte odborníka na prsníky - mamológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník