Prečo mám po pôrode nepravidelnú menštruáciu?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

11.1.2022 som bola na kontrole po šestonedelí u mojej gynekologičky a nález je primeraný po šestonedelí. Deň na to som začala krvácať. To som vyhodnotila, že je to prvá menštruácia po pôrode (8 týždňov po pôrode). Menštruácia trvala asi 7 dní a bola silnejšia ako pred pôrodom.

Následne som 26.1.2022 zase začala krvácať.

Upraví sa tento stav nepravidelného krvácania sám od seba, alebo je nutné opäť navštíviť gynekologičku?

Čo to môže spôsobovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hormonálny systém sa musí opäť nastaviť na stav pred tehotenstvom. Môže to určitú dobu trvať.

Pokiaľ by výrazné nepravidelnosti pretrvávali aj po 6 mesiacoch, krvácanie by bolo príliš silnej intenzity, či by ste pociťovala iné ťažkosti, tak vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník