Prečo mám stále silné krvácanie 8 mesiacov po pôrode?

Zodpovedané
17. sep 2022

Dobrý deň,

som 8 mesiacov po pôrode. Asi od mája mám neustále krvácanie. Bola som už 2x na kyretáži a pri poslednej kyretáži mi zaviedli aj Mirenu. Už od zákroku prebehlo mesiac. Neustále krvácam, jeden deň je to ok a na druhý deň miniem aj 5 vložiek. Dnes idú zo mňa zrazeniny. Na kontrolu k svojmu gynekológovi idem o 2 týždne. Neviem, či to je v poriadku. Začalo ma pobolievať aj podbruško. Som z toho trochu vystresovaná.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak krvácate silno v koagulách, nečakajte 2 týždne a vyhľadajte ambulantného gynekológa skôr. Teliesko by malo menzes postupne pekne upraviť. Môže to však trvať aj tri mesiace. Na teraz je ale potrebné skontrolovať jeho polohu, či sa nezošmyklo nižšie.

Nález som nevidela, preto sa k liečbe vyjadriť bližšie neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník