Prečo mávam časté meškanie menštruácie?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

v decembri minulého roka som podstúpila kyretáž kvôli tomu, že plody sa prestali vyvíjať na začiatku tehotenstva a nebilo im srdiečko (boli dve). Následne mi nič nepovedali ako dôvod, čiže asi nejaký zvláštny ani nebol. Takže sme počkali a od augusta sme sa začali znova snažiť. V septembri mi meškala menštruácia 5 dni a potom normálne prišla, na tretí deň meškania som si robila test, ktorý bol negatívny. Tento mesiac mi opäť mešká menštruácia, zatiaľ 3 dni, test znova negatívny.

Doteraz mi menštruácia nikdy nemeškala, skôr prišla o deň skôr možno dvakrát za život. Beriem Femibion 1 a inak žiadne doplnky.

Prečo je tomu tak?

Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

hormonálny systém nie vždy funguje ako hodinky, občas sa stane, že menzes pár dní mešká alebo príde skôr. V prípade, že by sa cyklus naďalej predlžoval, prípadne by bol výrazne nepravidelný, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia a následne podľa výsledkov nasadí potrebnú terapiu.

Čo sa týka snaženia sa o bábätko, doporučuje sa mať pravidelný pohlavný styk 2-3x týždenne počas celého cyklu, pre možnosť skorej/neskorej ovulácie.

Pomôcť s počatím si tiež môžete gélmi na podporu počatia Gynella Natal Ferti Gel, YARILO motility NR gel, prípadne vaginálnymi čapíkmi MYOovunelle. Vytvárajú optimálne podmienky pre podporu oplodnenia vajíčka, uľahčujú migráciu spermií k vajíčku a zvyšujú pravdepodobnosť oplodnenia a tehotenstva.

Doporučiť Vám tiež môžem doplnky výživy pre páry plánujúce tehotenstvo Inofolic pre ženu a Folandrol pre muža, ktoré môžete užívať súčasne s Femibion 1.

Neobávajte sa, snažíte sa iba od augusta. Za normu je považované, pokiaľ zdravý pár otehotnie do jedného roka.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník