Prečo mávam pár dni pred menzesom svrbenie a biely povlak?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi 5 - 10 dni pred menštruáciou ma začne svrbieť klitoris a mám na ňom biely povlak. Keď mi skončí menštruácia, tak to vždy zmizne. A takto je to stále asi 4 mesiace. Skúšala som aj Rosalgin a Canesten na mykózu a nič vždy sa to vráti.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o infekciu mykotického pôvodu, ktorá sa typicky objavuje pred menštruáciou. Canesten je fajn, ale voľnopredajný a nie vždy pomôže. Pravdepodobne budete potrebovať účinnejší preparát na predpis.

Vyhľadajte preto svojho gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník