Prečo mávam po styku zápal močových ciest?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

mám 33 rokov, 1 dieťa a častý zápal močových ciest. Vždy, keď sa vyliečim antibiotikami, tak mám chvíľu pokoj. Po pohlavnom styku s manželom hneď na druhý deň sa mi to vráti. Mávam zápach moču a svrbenie. Je to vždy po styku s manželom.

Ako si pomôcť?

Kde je príčina?

Ďakujeme

Dobrý deň,

bolo by vhodné, keby manžel absolvoval urologické vyšetrenie. Je možné, že bude príčina u neho.

Vám môžem iba doporučiť - vycikať sa po pohlavnom styku, piť veľa veľa tekutín a skúsiť inú polohu pri styku, pri ktorej sa vyhnete nadmernému dráždeniu močovej rúry.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník