Prečo mávam prestávku v krvácaní počas jedného cyklu?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

mám 41 rokov a za sebou dve rizikové tehotenstvá. 3 dni pred začiatkom menštruácie zvyknem pol dňa slabo špiniť. Do troch dni mi nastúpi bolestivá menštruácia, krvácam 2 - 3 dni, potom dva dni nič.. Potom ako keby som odznova začala menštruovať dva dni a potom ďalšie tri dni už iba špiním.

4 roky dozadu som podstúpila hysteroskopiu kvôli bolestiam v podbrušku vpravo a týmto menštruačným stavom, kde mi doktor vyčistil komplet celú maternicu. Vraj som mala sliznicu veľmi rozbujnenú. Na histológii vyšlo všetko v poriadku a doktor povedal, že už bude cyklus v poriadku. Ale mne tieto stavy stále trvajú.

Môže to mať súvislosť s histamínovou intoleranciou?

Treba to nejakým spôsobom riešiť?

Problémy mi vznikli až po druhom pôrode, dovtedy som mala ukážkový cyklus s bežnými bolesťami. Na preventívne prehliadky chodím pravidelne, vždy je všetko v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste mali doposiaľ všetky vyšetrenia v poriadku, tak sa netreba obávať.

Pomôcť by Vám mohla hormonálna antikoncepcia, ktorá dokáže cyklus veľmi pekne upraviť.

Z histamínovou intoleranciou to nesúvisí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník