Prečo mi ide z bradavky sekrét žltkastej farby?

Zodpovedané
6. aug 2021

Dobrý deň,

som 7 mesiacov po augmentácii prsníkov, bez úpravy - nebola nutná.

Po operácii som mala sekrét z bradavky žltkastej farby. Lekár hovoril, že to bolo podráždením mliečnej žľazy a aj to vymizlo po par týždňoch.
Ale včera som pozrela na podprsenku a tam fľak. Po stlačení prsníka som mala bielu tekutinu z oboch prsníkov.

Aký môže byť dôvod vzniku?

Posledný pôrod bol 09/2018, nekojila som, ale liekmi mi museli zastaviť tvorbu mlieka. Mala som problémy po pôrode kvôli spinálu. Teraz som 3 týždne po abdominoplastike brucha. Mala som ťažkú formu diastázy, ale s tým to súvis pravdepodobne nemá. Najbližšiu MS očakávam 20.8.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a zváži odber hormonálneho profilu, kde sa zameria na hladinu prolaktínu, ktorého elevácia môže byť príčinou výtoku.

Pokiaľ gynekológ príčinu nenájde, vyhľadajte estetické centrum, ktoré skontroluje implantáty a vylúči prípadný zápalový pôvod výtoku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník