Prečo mi odmietli urobiť serkláž?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, prečo mi odmietli urobiť serkláž?

Som v 3. rizikovej gravidite, práve kvôli insuficiencii krčka. Momentálne som v 17. tt a krčok má 3,9 cm. V predchádzajúcich tehotenstvách to skončilo rovnako. Krčok spotrebovaný v 29. tt a otvorená na 1,5 palca. Mám jedno dieťa, druhé zomrelo.

Chcela som tomu predísť, no povedali mi, že je to kontraproduktívne, že mi viac uškodia ako pomôžu serklážou.

Prečo?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nepoznám všetky okolnosti, preto nemôžem jednoznačne povedať, že nemali pravdu. Je to však aj o zvyklostiach pracoviska. Na serkláž sú prísne pravidlá a je potrebné starostlivo zvážiť pre a proti.

Skúste skonzultovať iné pracovisko.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník