Prečo som dostala po 2 týždňoch menštruáciu?

Zodpovedané
14. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom mojej menštruácie. Prvú som mala od 28.7. do 31.7. Intenzita rovnaká ako vždy. Dnes som opäť dostala menštruáciu, čo je necelé dva týždne po skončení tej prvej.

O akú poruchu môže ísť?

Neberiem žiadne lieky, nemám deti, nie som v strese a nezačala som chudnúť a ani cvičiť. Mám 32 rokov a toto sa mi ešte nestalo. Momentálne som na dovolenke, čiže k lekárke sa dostanem najskôr budúci týždeň.

Ďakujem

Dobrý deň,

a je intenzita krvácania rovnako silná ako pri menzese? Pretože môže ísť o ovulačné krvácanie/špinenie, ktoré za pár dní prestane. Je to bežné, neobávajte sa.

Ak by krvácanie pretrvávalo viac ako 10 dní, prípadne by sa opakovalo aj v ďalšom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník