Prečo som dostala skoršie menštruáciu?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

mám priateľa, s ktorým máme sex, dávame si pozor ale nepoužívame ochranu. Teraz prvýkrát sa mi stalo, že naposledy sex som mala 6. 8., od 15. 8. do 19. 8. som dostala menštruáciu tak ako som mala dostať, ale krvácala som slabo. 28. 8. som dostala zase menštruáciu, ale bez nejakých príznakov a bolestí. Len som bola na WC a všimla som si to.. Krvácam viac ale brucho ma vôbec nebolí ako zvyčajne. Menštruáciu som mala dostať až 7. 9.

Myslíte, že je to niečo vážne alebo sa nemusím báť?

Tieto dni som niesla ťažké veci a brala som lieky na kĺby, myslite že to spôsobili tie lieky?

Len lieky beriem už rok a rôzne a nikdy som nemala problém.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

zrealizujte si ráno tehotenský test.

Druhou možnosťou je ovulačné krvácanie, ktoré do pár dní ustane.

Vonkajšie faktory tiež výrazne vplývajú na náš hormonálny systém.

Ak by sa ťažkosti opakovali aj v ďalšom cykle, prípadne by ste krvácali dlhšie ako 10 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník