Prečo som mala niekoľkodňové špinenie mimo cyklu?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

16.9. som mala menštruáciu, ktorá skončila 20.9. Následne cez plodné dni 26.9.sme mali s manželom pohlavný styk. Hneď na druhý deň som cítila z pošvy nepríjemný zápach (nestalo sa to prvýkrát). Keďže som necítila žiadne pálenie a ani rezanie, neriešila som to. Manžel už bol predtým aj u urológa a ten mu nič extra nepovedal. Zápach trval niekoľko dní, postupne slabol.

7.10. prišiel slabý ružový výtok. Väčšinou iba na toaletnom papieri a trošku na nohavičkách. Ozaj slabé. Keďže som si myslela, že to je uhniezďovanie vajíčka a som možno tehotná, opäť som to vyšetrením neriešila. Tehotenské testy však vyšli negatívne. To špinenie trvalo až do 11.10. (5 dní) a potom 12.10 večer prišla menštruácia. Teda už aj keď som vedela, že tehotná nie som, k lekárovi na vyšetrenie som ísť opäť kvôli menštruácii nemohla.

Čo to mohlo byt?

Zápach po pohlavnom styku som už mala, aj keď stále neviem prečo, no niekoľkodňové špinenie mimo cyklu ešte nie.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite navštívte gynekológa, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia. Typicky býva napríklad “rybací” zápach po pohlavnom styku pri infekcii Gardnerellou vaginalis.

Jednou možnosťou, prečo ste špinili/slabo krvácali je možná infekcia, ale skôr si myslím, že by mohlo ísť o nedostatočnosť luteálneho telieska. A teda, že ste mali nedostatok progesterónu v druhej polovici cyklu. Špinenie si odsledujte, pokiaľ by sa opakovalo a zápal by sa vylúčil, bude na zváženie nasadiť progesterón v druhej polovici cyklu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník