Prečo stále špiním, aj keď beriem Norethisteron?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

mám 43 rokov a som už v perimenopauze. Problém trvá asi 2 roky. Užívam 6 mesiacov Norethistreon kvôli dlhým cyklom, od 11. dňa cyklu 10 dní. Už ale 3. cyklus mám problém. Po vysadení nemám menzes ale špinenie, bola som u lekára nič nenašiel, iba nízka sliznica a malá ranka na krčku. Ale cytológia bola ok. Dal mi injekciu ale špinenie pretrváva. Začala som brať Norethisteron druhý deň a špinenie neustáva. Vždy, keď som začala brať Noret., špinenie prestalo a teraz nie.

Som už zúfalá, môže byť, že je to už koniec menzes?

Už ani nemám chuť behať k lekárovi, som tam neustále a stále to isté. Ale samozrejme nič nechcem zanedbať.

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak NE tentoraz špinenie neustúpi, ide o hormonálnu príčinu ťažkostí.

Je potrebné ešte chvíľku počkať. Ak sa nezastaví, príčina bude iná - objektívna, napríklad polyp.

Čo sa ale týka špinenia namiesto menzesu, pravdepodobne ste v období perimenopauzy. Menzes sa pomaly sám vytratí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník