Slabšie svrbenie po liečbe Macmirorom. Mám skúsiť dlhodobejšie užívanie vaginálnych probiotík?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

12 dní beriem Macmiror krém. Mala som bakteriálny nález, baktéria je citlivá na Macmiror. Sestrička mi nepovedala o akú baktériu sa jedná. Liečba mi zabrala, ale teraz ku koncu - dnes mám 11. deň sa posledné dva dni opakuje občas slabšie svrbenie, Keď sa opláchnem, tak zmizne. Už sa mi raz stalo, že keď som brala lieky na mykózu, tak ku koncu liečby som mala rovnaké pocity. Keď mi bral lekár kultiváciu, tak bola negatívna. Liečim sa už tretí mesiac. Raz mykóza, zápal.

Mám najskôr skúsiť dlhodobejšie užívanie vaginálnych probiotík?

Na pravej strane z vonkajšej strany mám aj červený malý pysk ohanbia pod klitorisom. Už to mám asi tri dni.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste Gynexid penu na intímnu hygienu. Okrem toho, že by mohol pomôcť s liečbou, má aj chladivý účinok a výrazne sa Vám uľaví. A ako píšete, bolo by vhodné obnoviť prirodzenú flóru, pretože sa Vám bude infekcia stále vracať a dostanete sa do bludného kruhu antibiotík a antimykotík.

Skúste Gynimun intim protect zo začiatku každý deň 10 dní a následne jednu tabletu týždenne po dobu 3 mesiacov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník