Som skoro rok po pôrode a ešte nemám menštruáciu. Kde je problém?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

po pôrode 26.4.2022 som malého dojčila 4 mesiace a ešte stále som nedostala menštruáciu.

Kde môže byť problém?

Pred tehotenstvom som mala nepravidelný cyklus, mám polycystické vaječníky.

Ďakujem

Dobrý deň,

príčina bude v diagnóze PCO. Pri nej neprebieha ovulácia a ani menzes nechodí.

Určite absolvujte vyšetrenie u gynekológa, ktorý sa k nálezu vyjadrí. Ak sa snažíte otehotnieť, prípadne chcete mať pravidelnú menštruáciu, bude nutné nasadiť hormonálnu liečbu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník