Som v 7. týždni a mám streptokoka. Je bezpečné užívať ampicilínové čipky?

Zodpovedané
20. sep 2021

Dobrý deň,

v 7. týždni mi bol zistený streptokok a lekár mi predpísal ampicilinové čipky.

Je bezpečné ich užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú ťažkosti a preto Vám boli realizované stery, tak riziko infekcie prevažuje nad rizikom užívania antibiotík. Prvou voľbou sú v tehotenstve penicilínové rady a malo by to byť v poriadku.

Pokiaľ ide však o náhodný nález v rámci vstupného vyšetrenia, neliečila by som ho. Streptokok s Vami bude pravdepodobne nažívať počas celého tehotenstva aj napriek liečbe. Dôležité je aplikovať intravenózne antibiotiká pri pôrode. Inak liečba nemá význam.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník