Sú bežné bolesti podbruška v 17. týždni?

Zodpovedané
4. mar 2023

Dobrý deň,

včera som bola u gynekológa na kontrole v 16. týždni + 5 dní. Všetko ok. V noci ma bolel žalúdok a aj trochu podbruško. Potom to prestalo. Dnes som bola asi 50 minút so 17-mesačnou dcérou na prechádzke. Keď som prišla domov, tak asi 20 minút neskôr ma začalo bolieť podbruško až niekde k stredu. Keď som si sadla, bolo celkom ok.

Keď som sa pohla, alebo začala chodiť, tak to bolelo až pichalo. Bolo to viac ako zvyčajne. Nekrvácala som. Trvalo to asi 2 hodiny. Potom som si išla ľahnúť a pospať. Asi po hodine spania to prestalo a prudké bolesti prešli.

Cítim ešte také jemné bolesti podbruška. Dala som si Magnerot. Sedela som a prešlo to.

Je takáto bolesť v poriadku?

Donedávna som brala Dephastin, ktorý som predvčerom vysadila. Takto mi to naordinovala doktorka, že 2x1 týždeň pred poradňou 1 a potom už žiadnu. Včera sa o tom nezmienila. Ešte mám malý hematóm, ktorý sa zatiaľ nevstrebal.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ťažkosti prešli, tak by to malo byť v poriadku.

Najbližšie dni sa šetrite, kľudne užívajte Magnézium pravidelne 3x denne.

Pokiaľ by sa Vám čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník