Sú merania môjho bábätka v brušku v poriadku?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Lekári nehovorili nič, bábätko je zdravé. Bola som aj na NIPT a všetko je v poriadku. Pribrala som zatiaľ 11 kg a na tehotenskú cukrovku som bola v piatok. Výsledky budem mať až v utorok.

Sú podľa Vás merania správne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja som meranie nerealizovala, preto sa k takto k správnosti vyjadriť nemôžem.

Ale je určite potrebné počítať aj s určitou chybou merania. Ultrazvukový prístroj, skúsenosti lekára, podmienky vyšetrenia (poloha a pohyblivosť plodu, habitus pacientky), to všetko výsledok vyšetrenia ovplyvňuje.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník