Sú nebezpečné modriny na prsiach?

Zodpovedané
13. apr 2022

Dobrý deň,

dojčím 3,5 mesačnú dcérku, mám málo mlieka a dcérka slabšie ťahá. Prsník si vždy stláčam, aby jej tieklo lepšie. Všimla som si, že už mám na prsiach modriny, a to hlavne okolo bradaviek.

Môže mi to nejako ublížiť?

Hovorí sa, že žena by sa nemala udrieť do pŕs, lebo to môže spôsobiť rakovinu.

Je to pravda?

Môže mi uškodiť, že prsia dlhodobo silnejšie strácam niekoľkokrát do dňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem tomu, že sa snažíte svojmu dieťatku pomôcť pri dojčení, ale stláčať si prsníky tak, že sa Vám až vytvárajú modriny naozaj nemá zmysel.

Poraďte sa skôr s laktačnou poradkyňou, ktorá Vám pomôže s technikou sania. Dojčenie funguje na princípe dopyt - ponuka. Keď sa bude mliečka dieťatko dožadovať viac, aj tvorba sa zvýši.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník