Sú výsledky merané počas ovulačnej fázy v poriadku?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

mám 31 rokov a prišli mi výsledky. Hodnoty boli merané počas ovulačnej fázy.

Lh 21.85
FSh 9.87
AMH 1.32

Sú v poriadku?

Koľko času ešte mám na to, aby som sa snažila otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mám primálo informácií, aby som sa vedela objektívne k Vášmu zdravotnému stavu vyjadriť.

Hodnoty sú v podstate odpovedajúce fáze cyklu. AMH máte ale nižšie. Je na čase postažiť sa, ak plánujete tehotenstvo.

Všeobecne sa doporučuje snažiť sa spontánne 1 rok 2-3x týždenne v rámci celého cyklu. Pokiaľ sa nedarí, je načase pátrať po príčine a manažovať snahu otehotnieť pod dohľadom odborníka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník