Treba liečiť baktérie v tehotenstve, ak mi nespôsobujú ťažkosti?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som momentálne 38+3 tt a pri stere z pošvy na streptokoka čo sa robí na tehotenských poradniach - ten mi vyšiel negatívny (to sa doki potešil, že ten ohrozuje bábätká), ale zato mi vyšiel Enterococcus faecalis a Klebsiella pneumoniae, že tieto sú neškodné.

Je potrebné ich liečiť v tehotenstve, keď mi nespôsobujú žiadne ťažkosti? Naozaj by pri neliečení neohrozili bábo alebo pôrod?

Nakoľko jeden mudr povie, tak druhý tak.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ja by som nález tiež pred pôrodom preliečila.

Keby ste neboli tehotná a nemali by ste ťažkosti, tak nie. Ale v tehotenstve by som nález liečila.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník