Výtok týždeň po skončení menštruácie - môže ísť o ovulačné špinenie?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

od prekonania covidu mám slabé špinenie (tmavohnedá krv), niekedy aj 4 - 6 dní, cca týždeň po skončení menštruácie alebo v strede medzi cyklami. Iný diskomfort nepociťujem.

Je možné, že ide o hormonálnu nerovnováhu/ovulačné špinenie?

Ďakujem.

Dobrý deň,

po infekcii Covid-19 sú pomerne časté nepravidelnosti menštruačného cyklu.

Obvykle sa samé spontánne upravia do 3-6 mesiacov.

Ak by pretrvávali aj po uplynutí tejto doby, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník