Z čoho mám opuchy a bolesti vonkajších rodidiel?

Zodpovedané
9. apr 2022

Dobrý deň,

som 10 mesiacov po pôrode. Pri pôrode som mala veľké poranenia a veľa šitia, vnútorného aj vonkajšieho. Lekár sa vyjadril, že určite som trpela neliečenými výtokmi, a preto to treba teraz veľmi šiť (pravda, trpela, nikto neliečil). Tomu som veľmi neporozumela, ale nevadí.

Hojenie trvalo pomerne takmer celé šestonedelie, kontrola prebehla ok. Po rozbehnutí menštruácie (3 mesiace pp) mávam po jej skončení opuchy a bolesti vonkajších rodidiel. Je to asi 3 dni opuchnuté, červené, zapálené a veľmi bolestivé. Mám problémy si aj sadnúť. Takto po každnej menštruácii, následne úplne bez problémov.

V čom môže byť problém?

Pomohli by mi nejaké voľnopredajné prípravky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyhľadala by som ambulantného gynekológa práve v čase ťažkostí. Je možné, že sa jedná opakovane o mykotickú infekciu. Bez vyšetrenia sa Vám bohužiaľ bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník