Z čoho mám pichanie v prsníku?

Zodpovedané
23. nov 2021

Dobrý deň,

som 2 roky a 1 mesiac po poslednom pôrode. Dojčila som iba 3 mesiace, lebo som mávala časté zápaly mliekovodu a bolo to už utrpenie. Teraz som si všimla, že z ľavého prsníka mi občas vyteká biela tekutina. Prebieha to takým pocitom ako keď som dojčila. Ide o rezanie a vtedy sa mi to spustí. To isté som mala pri dojčení. Teraz pred pár dňami som začala cítiť pichanie v pravom prsníku z boku. Skúšala som, či nemám hrčky alebo niečo. Nič som si nenahmatala. Na dotyk je to tiež také viac citlivejšie, ale to už možno je aj strachom.

Doktorka mi nezdvíha. Dosť ma bolí aj chrbtica.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v každom prípade je potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a odošle minimálne na kontrolný ultrazvuk. Predovšetkým je potrebné dovyšetrovať jednostranný výtok z prsníka.

Čo sa týka bolesti pravého prsníka z boku, môže ísť o prenesenú bolesť od chrbtice.
V každom prípade je potrebné vylúčiť aj inú príčinu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník