Z čoho môžem mať hrčku v prsníku?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

asi pred mesiacom som odstavila syna od dojčenia a včera som si nahmatala v prsníku malú nebolestivú a nepohyblivú hrčku.

Môže to byť ešte pozostatok z dojčenia, alebo to mám radšej riešiť s lekárom?

Mlieko mi už z toho prsníka nejde. Skúšala som aj pod teplou sprchou masírovať, ale nepomohlo.

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že ide o upchatý mliekovod. Na ultrazvukové vyšetrenie sa doporučuje ísť 6 mesiacov po odstavení kojenia.

Pokiaľ však máte pocit, že je niečo v neporiadku, vyhľadajte svojho gynekológa skôr.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník