Z čoho môžem mať ružové špinenie v tehotenstve?

Zodpovedané
10. okt 2021

Dobrý deň,

som v 34. týždni a niekedy po cikaní mám na toaletnom papieri ružovú bodku ako keby od krvi ale ružovej farbe. V podstate to je ako keby cca jedna kvapka. Vo štvrtok som bola na poradni, spomínala som to lekárovi. Spravil podrobnejšie vyšetrenie a aj ultrazvuk, všetko je vraj v najlepšom poriadku.

Dnes sa mi to zopakovalo zasa. Raz už som s tým bola na pohotovosti, tiež spravili vyšetrenie aj ultrazvuk a nič nenašli.

Z čoho to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ťažko povedať, pokiaľ ste už boli opakovane vyšetrená.

Možno by stálo za zváženie dať vyšetriť moč.
Rovnako však môžete farbiť aj po opakovaných vaginálnych vyšetreniach.

Po dovyšetrovaní moču si môžete skúsiť nasadiť Ascorutin 3x denne, ktorý stabilizuje stenu drobných ciev, aby nepraskali.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník