Za aký čas sa telo vráti do normálu po MA a kyretáži?

Zodpovedané
25. jún 2022

Dobrý deň,

chcem si dať spraviť diagnostiku z krvi (klasické krvné testy, + vitamíny, minerály, hematológia, štítna žľaza), keďže som mala opakujúce sa potraty, a aj kvôli vlastnému zdraviu.

No viem, že v tehotenstve sú určité parametre v krvi zmenené, tak sa chcem spýtať ako dlho môže trvať, kým sa celý systém zas dostane do normálneho "netehotného" stavu?

Bola som v 10 tt s diagnózou MA a následnou kyretážou.

Ďakujem.

Dobrý deň,

6 týždňov. Ideálne je však počkať 3 mesiace.

Nechajte si poradiť ambulantným gynekológom aké testy si dať spraviť. Najlepšie pozná Váš zdravotný stav.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník