Začala som špiniť pred operáciou, čo môžem urobiť?

Zodpovedané
17. aug 2022

Dobrý deň,

v pondelok nastupujem do nemocnice a v utorok mám naplánovanú gynekologickú operáciu. Hysterektómiu LAVH + predná plastia.
Mám 54. Od 26. 6. som po 5 mesiacoch dostala menzes, trval skoro 12 dní. Aj predtým som mala silný menzes, bola som v roku 2019 2 x na kyret.
Teraz som 11. 7. bola na kyrete, potom som krvácala a špinila cca 10 dní. Vyšiel mi z histológie polyp s apláziami. Objednala som sa na koniec septembra. Lenže po kyrete som 1. 8. t.j. 21 dní opäť začala krvácať. Gynekológ mi napísal 4x inj Dicinone. Preobjednala som na 23. 8. Zajtra mám ísť na interné a v piatok na ARo predoperačné vyšetrenia a včera večer som začala špiniť. Gynekológ mi nič nechce dať, mám sa preobjednať. Ale na kedy, veď neviem ani kedy nebudem krvácať. Nič mi nechce napísať, vraj pred operáciou sa nič nemôže brať. Mám doma ešte 15 tabletiek Norethisteronu, brala som to raz po kyrete v roku 2019.

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem.

Dobrý deň,

na zastavenie krvácania je možné užívať Norethisteron v predoperačnom období. Je ho potrebné užívať až do termínu operácie 2x denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník