Zlepšili sa prietoky a bude plod prosperovať?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

pred 2 týždňami som Vám písala ohľadom výsledkov prietokov https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Dnes som absolvovala kontrolné vyšetrenie, meranie váhy plodu. Chcem Vás poprosiť o porovnanie. Mám byť sledovaná v rizikovej ambulancii.

Došlo k zlepšeniu v raste a plod bude prosperovať?

Prietoky sú vraj stále hraničné.

Čo môžem urobiť pre zlepšenie prietokov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dieťatko rastie (aj keď je na daný týždeň tehotenstva menšie) a hodnoty prietokov sú na daný týždeň v poriadku.

Ako aj Váš lekár píše v závere - "Plod bez známok ohrozenia hypoxiou" - dieťatko aktuálne nie je ohrozené nedostatkom kyslíka (tiež živín).

Hodnoty prietokov v pupočníku, konkrétne: "A.U.: RI 0,71" budú postupne k blížiacemu sa týždňu tehotenstva klesať.

Pre zlepšenie hodnoty prietokov na našom pracovisku ordinujeme tbl. Oxyphyllinu 3xdenne. Sú však na predpis. A tiež je na zvážení Vášho lekára, či je ich nutné predpisovať, keďže on najlepšie pozná Váš zdravotný stav.

Absolvujte kontroly pravidelne podľa doporučenia. Pri akýchkoľvek ťažkostiach vyhľadajte svojho gynekológa.

Neobávajte sa. Vyzerá, že nakoniec bude všetko v poriadku 🙂

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník