Zvyšuje sa potreba magnézia v tehotenstve?

Zodpovedané
17. aug 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 16 tt, bola som na gynekologickej prehliadke, všetko bolo ok. Pani doktorka sa ma opýtala, či si dávam magnézium, pretože v tehotenstve sa jeho potreba zvyšuje.

Mám si ho začať dávať?

Ak áno v akom množstve?

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno, jeho potreba sa zvyšuje, ale ak nemáte žiadne ťažkosti - tŕpnutie končatín, tvrdnutie bruška, tak ho zatiaľ nemusíte užívať. Navyše v tehotenským vitamínoch Magnézium je.

Ak by sa niečo z toho objavilo, tak začnite s dávkou 500 mg Magnézia 1-2x denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník