9 dňový synček nechce po dojčení odgrgávať. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

9 dňový synček mi nechce po dojčení odgrgávať. Papá najskôr z jedného, potom z druhého prsníka. Keď sa ho snažím dať odgrgnúť, tak je nepokojný. Nechce ani zaspať a mám pocit ako keby pýtal znovu jesť.

Čo mi odporúčate?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré bábätká po dojčení neodkrkávajú, niektoré áno. Nie je nutné čakať dlhé minúty na odkrknutie. Nadojčite, skúste dať odkrknúť - v klasickej polohe na ramene, v klbku, na tigríka a pod.. Každému vyhovuje niečo iné. Chvíľku počkajte. Nie je nutné 20 minút skákať a čakať na odkrknutie.

Pokiaľ si mimi nekrkne, uložte na bok. Ak je nepokojný a ďalej hľadá, môžete znova priložiť. Pri dojčení je dobré striedať prsia pokojne aj niekoľkokrát za dojčenia.

Držím palce a gratulujem na dojčenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová