9 mesačné dieťa ma pri dojčení hryzie do krvi. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

mojej 9 mesačné dieťa ma neznesiteľne hryzie až do krvi. Na bradavke mám normálne dieru a nemôžem sa jej pomaly ani dotknúť. Keď kojím, tak plačem od bolesti a idem si prsty na nohách vykrútiť. Druhý prsník už mám dlhšie odstavený.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zuby same o sebe nie sú pri dojčení problém. Dojčiť sa môžu dvojročné deti, ktoré majú zubov plnú pusu.

Problém je spôsob, akým ich dieťa pri dojčení používa. Niekedy, keď zúbky vyrastú, dieťa má zrazu v ústočkách novinku a skúša, čo to všetko vie.

Možno je to niečo, čo sa dá používať aj pri dojčení. Spravidla tak skúsi mamičku uhryznúť. Treba však dať jasne najavo, že pri dojčení sa zubami nepoužívajú. Keď uhryzne, tak nedojčiť. Dať najavo, že to bolí.

Deti sú veľmi šikovné, rýchlo pochopia, čo a ako. Tak môžete skúsiť zmenu polohy - napr. v sede. Jednoducho tak, aby Vám to obom bolo príjemné.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová