Aká je primeraná dávka mliečka pre 10 dňové dieťa, keď papá každé 3 hodiny?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

mám 10 dňovú dcérku a po každom kŕmení zvracia väčšie množstvo. Tým pádom je veľmi často hladná a bojím sa, aby som ju neprekrmovala.

Aká je primeraná dávka na kŕmenie, keď papá každé 3 hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, či je bábätko dojčené, alebo je kŕmené umelým mliekom.

Ak je dojčené, tak prekrmovania sa báť nemusíte. Dojčite tak často a tak dlho, ako bábätko chce. Ono samo najlepšie vie, kedy už nie a kedy ešte áno. Grckanie je úplne normálne a postupne sa bude zlepšovať.

Ak je kŕmené UM, postupujte podľa návodu na obale.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová