Ako často dojčiť dieťa po roku?

Zodpovedané
8. sep 2023

Dobrý deň,

dcéra má jeden rok a dojčím ju ráno, poobede, večer a v noci 1x. Občas sa stane, že 2x. Jedáva aj jogurty, mliečne kaše na večeru.

Chcela by som ju dojčiť ráno, večer pred spaním, jedenkrát v noci a v prípade potreby skoro ráno.

Bolo by to postačujúce?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že to nemôžem vedieť. Aj po roku sa odporúča dojčiť na požiadanie. Len je dobré začať sa na dojčenie s dieťaťom dohovárať, začať vnímať, ako dieťa dojčenie vyžaduje (gestá, zvuky).

Deti majú často na dojčenie iný názov ako na jedenie. Môžete začať dojčenie o chvíľku odkladať, skúšať s dieťaťom komunikovať o tom, že dojčenie je vec Vás oboch.

Pokiaľ dieťa dobre prijíma mliečne výrobky a k tomu sa dojčí, tak vyššie uvedená frekvencia je zrejme dostačujúca.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová