Ako docielim, aby sa mi v oboch prsníkoch tvorilo rovnaké množstvo mlieka?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V jednom prsníku sa mi tvorí viac mlieka ako v tom druhom.

Ako by som mohla docieliť to, aby sa mi v oboch tvorilo rovnako mliečka?

Syna kojím z jedného a aj z druhého prsníka rovnako dlho.

Ďakujem

Dobrý deň,

to je veľmi častý jav. Jeden prsník proste často "spolupracuje" lepšie. Dôvodov je viac - od anatomických rozdielov po šikovnosť mamičky (pravačky a ľavačky) a pod.

Ak chcete zvýšiť laktáciu, skúste dojčiť tak, že problematickejším prsníkom začínate, potom nadojčíte z druhého a potom opäť ešte končíte tým prvým.

Laktácia sa takto môže ľahko upraviť. Nie je však dôvod sa strachovať, dojčiť možno aj z jedného prsníka a nie je to zas až tak nezvyčajné.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová